هیئت شیفتگان حسینی وزوان
اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد


مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: پس معلوم شد که صدق و پاکی از اساس راه این امّت است، لذا اخلاقیات و صفات، خیلی اهمیّت دارد. عملش هم خیلی خوب است. اگر علم به لفظ آن هم نداری مهم نیست. کتاب اخلاق، زیاد نوشته‌اند. اما تا بروی و آنها را بخوانی و عمل کنی، فایده ندارد.

هیئت شیفتگان حسینی وزوان

از خانه‌ات و از پدر و مادرت مشغول شو، تا به رفقایت. از جوانی شروع کن. پس از آن، برکتش با خداست. بی‌خود نیست که می گوید بهشت، زیر پای مادران است،
ای رئوفه که در تمام سفر

در امام رئوف گُم بودی

هیجده روز بیشتر نشده

میهمان دیار قم بودی

هیئت شیفتگان حسینی وزوان

آری حق داشتی مریضه شوی

یا شهیده شوی به زهر ستم

معجر اما ندیده ای، غارت

نشدی تو اسیر شهر ستم
شاید در ظاهر امر، وضو گرفتن شست و شوی دست و صورت باشد؛ اما در باطن این کار اسراری نهفته است که ارزش دایم الوضو بودن را نشان می دهد.

 بسیاری از ما، فقط قبل از نماز خواندن وضو می گیریم.اما اگر در طول روز وضو دتشته باشیم فوایدی برای ما دارد که در 6 حدیث از رسول خدا(ص) و امام صادق(ع) به آن می پردازیم.

هیئت شیفتگان حسینی وزوان
نگاه انسان های موحد در هنگام دعا با دیگران بسیار متفاوت است. آنها به هنگام دعا کردن أهل اطاعت و تسلیم خواسته های خالق حکیم اند نه تسلیم خواستۀ خود.

آیت الله العظمی جوادی آملی دربارۀ «اهمیت، شرایط، چگونگی انجام و استجابت دعا» در کتاب "حکمت عبادات" آورده اند:

هیئت شیفتگان حسینی وزوان

ذكر خدا تا ملكه نفسانی نشود آرامش صادق پدید نمی‏ آید؛ زیرا نام خدا بر لب، همانند آبیاری شاخه درخت است كه جز گردگیری از درخت اثری ندارد ولی یاد خدا در دل همتای آبیاری ریشه درخت است كه مایۀ بالندگی و ثمربخشی آن خواهد بود، لذا خدای سبحان در آیه 205 سوره اعراف چنین فرمود: ﴿وَ اذْكُرْ رَبَّكَ فی‏ نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَ خیفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ وَ لا تَكُنْ مِنَ الْغافِلین‏﴾ آنچه در غفلت زدایی مؤثّر است یاد خدا در دل است كه با ناله و لابه همراه باشد.
اما حق من بر شما این است كه به بیعت با من وفادار باشید، و در آشكار و نهان برایم خیر خواهى كنید، هر گاه شما را فرا خواندم اجابت نمایید و فرمان دادم اطاعت كنید.
امیرالمومنین امام علی علیه السلام:
به خدا سوگند آن کس كه دشمن را بر جان خویش مسلط گرداند تا گوشتش را بخورد و استخوانش را بشكند و پوستش را جدا سازد، عجز و ناتوانى اش بسیار بزرگ و قلب او بسیار كوچك و ضعیف است.
هیئت شیفتگان حسینی وزوان
تو اگر مى خواهى اینگونه باش، امّا من، به خدا سوگند از پاى ننشینم و قبل از آن كه دشمن فرصت یابد با شمشیر آب دیده  چنان ضربه اى بر پیكر او وارد سازم كه ریزه هاى استخوان سرش را بپراكند، و بازوها و قدم هایش جدا گردد و از آن پس خدا هر چه خواهد انجام دهد."مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد."

    مقام معظم رهبری

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
هیئت شیفتگان حسینی وزوان

روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.
در آستانه جنگ صفین برخی از سپاهیان در مورد امام(ع) تصور کردند که ایشان از ترس مرگ با معاویه با وی مدارا می کند.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛امام علی (ع)در خطبه پنجاه و پنجم کتاب شریف نهج البلاغه می فرماید:اینکه می گویید خویشتن داری من در جنگ با معاویه از ترس مرگ است، به خدا سوگند باکی ندارم که من به سوی مرگ روم یا مرگ به سوی من آید
هیئت شیفتگان حسینی وزوان
 و اگر تصور می کنید در جنگ با شامیان تردید دارم، به خدا سوگند هر روزی که جنگ را به تاخیر می اندازم، برای آن است که آرزو دارم عده ای از آنها به  ما ملحق شوند و هدایت گردند و در لابلای تاریکی ها، نور مرا نگریسته به سوی من بشتابند که این برای من از کشتار آنان در راه گمراهی بهتر است؛ گرچه در این صورت نیز به جرم گناهانشان گرفتار می گردند.
برخی از سنت ها از ابتدای خلقت انسان به غلط در میان مردم رواج داشت که پیامبران به امر خدا این رفتارها را از میان برمی داشتند.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛از عصر حضرت آدم(ع) تا زمان حضرت داود (ع) بین مردم سنت شده بود که اگر زنی همسرش کشته می شد یا می مرد، بلاتکلیف می ماند و حق نداشت با کسی ازدواج کند.

هیئت شیفتگان حسینی وزوان

خداوند به داود (ع) وحی کرد این سنت را بشکن و به مردم بگو ازدواج با زنان بیوه جایز است.

پس از این دستور الهی داود(ع) نخستین فردی بود که به سنت شکنی اقدام نمود و با زنی که همسرش کشته شده بود، پس از به سر آمدن عده آن زن، با او ازدواج کرد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic